null
T600 gecertificeerd
25 jaar garantie
De scherpste prijzen
Veilig en vertrouwd betalen

Roterende kap Ø 100/150 mm Dubbelwandig geïsoleerd

Schrijf een recensie
SKU:
DW-100-031
  • Afbeelding van Roterende kap Ø 100 mm Dubbelwandig geïsoleerd
  • Geometrische tekening - Roterende kap Ø 100 mm Dubbelwandig geïsoleerd
Op voorraad icon
Inclusief BTW €200.00
snelle levering uit eigen voorraad
Betaalpictogrammen
Vaak samen gekocht:

Beschrijving

Roterende kap Ø100/150 mm – Spinner voor betere trek in dubbelwandig rookkanaal

De roterende kap Ø100/150 mm, ook wel spinner genoemd, wordt gebruikt op een dubbelwandig geïsoleerd rookkanaal wanneer een kachel last heeft van trekproblemen, rookterugslag of een onrustige rookgasafvoer. De kap wordt bovenop het rookkanaal geplaatst en draait door de wind. Door deze draaiende werking ontstaat er extra afzuigende werking bij de uitmonding van het kanaal, waardoor de trek in het rookkanaal actiever wordt ondersteund.

Deze roterende kap is geschikt voor dubbelwandige rookkanalen met een binnendiameter van Ø100 mm en een buitenmaat van Ø150 mm. Deze maat wordt vaak toegepast bij pelletkachels, kleine houtkachels, compacte toestellen, tuinkachels en buitenopstellingen. Vooral bij installaties waarbij rook moeilijk wegtrekt, rook bij wind terug het kanaal in wordt gedrukt of de kachel lastig op gang komt, kan een spinner een nuttig eindstuk zijn.

De roterende kap helpt om de rookgassen beter uit het kanaal te trekken wanneer er wind aanwezig is. Daardoor kan de kap bijdragen aan een constantere trek en een betere rookafvoer bij wisselende weersomstandigheden. Controleer altijd of de oorzaak van het trekprobleem niet ligt in een verkeerde diameter, te weinig kanaalhoogte, te veel bochten, onvoldoende luchttoevoer of een ongunstige uitmondingspositie.

Specificaties

  • Producttype: Roterende kap, spinner of draaikap voor dubbelwandig geïsoleerd rookkanaal
  • Diameter: Ø100/150 mm
  • Binnendiameter: Ø100 mm
  • Buitenmaat: Ø150 mm
  • Materiaal binnenwand: RVS AISI 316
  • Materiaal buitenwand: RVS AISI 304
  • Werkdruk: 200 pascal
  • Werktemperatuur: 600 graden
  • Piektemperatuur: 1000 graden
  • Afstand tot brandbaar materiaal: 50 mm
  • Geschikt voor: Houtkachel, gaskachel, oliekachel, pelletkachel, kolenkachel en oven, mits diameter en toestelvoorschriften overeenkomen
  • Toepassing: Ondersteuning van de trek bij rookkanalen met trekproblemen of windgevoelige uitmonding
  • Montage: Bovenop een passend dubbelwandig rookkanaal Ø100/150 mm
  • Inclusief: Klemband
  • Keuring: T600-N1-W-V2-L50040/05060-G(50)
  • CE-gecertificeerd: EN 1856-1 | T600 | condensbestendig
  • Garantie: 25 jaar

Gebruik bij trekproblemen

Een kachel heeft voldoende trek nodig om rookgassen goed af te voeren. Wanneer de trek in het rookkanaal te zwak of wisselend is, kan dit zorgen voor rookterugslag, moeilijk opstarten, rooklucht in de ruimte of een onrustige verbranding. De roterende kap Ø100/150 mm is bedoeld om de trek bij de uitmonding van het kanaal te ondersteunen.

Wanneer het kanaal te kort is, verkeerd is gedimensioneerd of te veel horizontale delen bevat, dient eerst de volledige installatie te worden gecontroleerd.

Werking van de roterende kap

De roterende kap draait mee met de wind. Door deze beweging ontstaat aan de bovenzijde van het rookkanaal een onderdruk die de afvoer van rookgassen kan ondersteunen. Hierdoor wordt de kans kleiner dat wind direct in de uitmonding slaat en rookgassen terug het kanaal in drukt.

In de praktijk wordt dit type kap vaak gekozen wanneer een gewone regenkap of standaard eindkap onvoldoende helpt bij trekproblemen. De spinner heeft een actievere werking dan een vaste kap, omdat het draaiende deel reageert op luchtbeweging. Daardoor is deze kap vooral interessant bij installaties waar rookafvoer en windinvloed een terugkerend aandachtspunt zijn.

De werking is afhankelijk van de aanwezigheid van wind, de vrije draaibeweging van de kap en de opbouw van het rookkanaal. Controleer daarom regelmatig of de kap schoon is en zonder weerstand kan draaien.

Montage en compatibiliteit

De roterende kap Ø100/150 mm wordt bovenop het dubbelwandige rookkanaal geplaatst. De kap sluit aan op het buitenkanaal van Ø150 mm en wordt vastgezet met de meegeleverde klemband. Zorg dat de bovenste buis recht, schoon en correct gemonteerd is voordat de kap wordt geplaatst.

Deze spinner is bedoeld voor gebruik binnen een dubbelwandig geïsoleerd rookkanaalsysteem Ø100/150 mm. Combineer de kap alleen met passende dubbelwandige buizen, bochten, dakdoorvoer onderdelen en bevestigingsmaterialen uit hetzelfde systeem. Gebruik deze kap niet op enkelwandige kachelpijp of op dubbelwandige rookkanalen met een andere buitenmaat.

Bij plaatsing op een dakdoorvoer moet het kanaal voldoende stabiel zijn bevestigd. Wanneer het rookkanaal ver boven het dakvlak uitsteekt, kunnen extra steunpunten, brede klembanden, een verankeringsset of een tuibeugel nodig zijn. Controleer ook of de roterende kap vrij kan draaien en niet wordt gehinderd door bomen, dakranden, schoorsteenranden of andere obstakels.

Wettelijke keuring en veiligheid

Volgens de aangeleverde productinformatie is de dubbelwandige productlijn gekeurd volgens EN 1856-1 en de T600 classificatie T600-N1-W-V2-L50040/05060-G(50). Deze classificatie is relevant voor dubbelwandige rookkanalen die worden toegepast bij houtkachels, pelletkachels en andere toestellen waarbij hogere rookgastemperaturen kunnen voorkomen.

De veiligheid en werking van de installatie hangen af van de volledige opbouw. Let daarom op de diameter van het toestel, de route van het rookkanaal, de uitmondingshoogte, de afstand tot brandbare materialen en de montage volgens fabrikantvoorschrift. Een roterende kap kan de trek ondersteunen, maar vervangt geen correcte rookgasberekening of een goed aangelegd rookkanaal.

Belangrijke aandachtspunten

De roterende kap Ø100/150 mm bevat bewegende delen. Controleer daarom periodiek of de kap vrij draait en niet wordt geblokkeerd door vuil, roetaanslag, bladeren of vogelnesten. Bij houtgestookte toestellen en pelletkachels blijft regelmatig onderhoud van het rookkanaal noodzakelijk.

Bij aanhoudende rookproblemen, slechte trek of rookterugslag moet altijd de volledige installatie worden bekeken. De oorzaak kan ook liggen in onvoldoende kanaalhoogte, te veel bochten, een verkeerde diameter, te weinig luchttoevoer of een ongunstige positie van de uitmonding.

Bestellen bij Heating World

De roterende kap Ø100/150 mm is een geschikt eindstuk voor dubbelwandige rookkanalen waarbij trekproblemen, rookterugslag of windinvloed een rol spelen. De spinner draait door de wind en kan helpen om de rookgasafvoer actiever te ondersteunen, waardoor de kachel rustiger en betrouwbaarder kan functioneren binnen een correct opgebouwde installatie.

Voor persoonlijk advies over de juiste roterende kap, spinner, trekkap of complete rookgasafvoer Ø100/150 mm kunt u telefonisch contact opnemen met Heating World.

Bekijk allesSluiten

Extra Informatie

Bekijk allesSluiten

Extra informatie

Product Type:
Kappen
Diameter:
100 mm
Bekijk allesSluiten